Ankara Boşanma Avukatları

Ankara En İyi Boşanma Avukatı
Boşanma avukatı hislerinizi farketmelidir. Boşanma davası hiç kolay bir süreç değildir. Bu nedenle süreç boyunca size destek olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız önemlidir. Peki iyi bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Bununla birlikte boşanma davası nasıl açılır buna da dokunalım. Boşanma davaları iki biçimde açılmaktadır. Eğer taraflar evliliğe son verme hususunda anlaşırsa aile mahkemesine başvurmaları halinde anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene devam etmiş olmasıgereklidir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan kısa devam etmiş ise taraflar anlaşmalı olarak ayrılmak için başvuruda bulunamazlar. Bu halde çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde evliliğe son vermek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir boşanma avukatı aracılığıyla kaleme alınması faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli biçimde evliliği bitirmek için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gereklidir. bunun yanında evliliğe son verme sebebinin kanıtlanması lazım gelir. Boşanma davalarında davayı açan taraf boşanma nedenlerini her türlü delille ispatlayabilir. Örneğin facebook yazışmaları delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davaları fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir hukukçudan yardım Bunları deneyebilirsiniz alınmalıdır.

Boşanma Avukatı asla beynimize güzel fikirler getirmez. Bunun sebebi farkındalığımız olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse hepsi toplumu daha iyi hale getirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu avukat , avukatlık yapmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada avukatınızı belirlerken çok iyi araştırmalısınız.

Fazlasıyla avukat var. En İyi boşanma avukatını nasıl seçeceğim?
Avukat bulurken en mantıklı yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir seçenek ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz boşanma avukatını tavsiye eden internet blogları da aynı şekilde bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankara Boşanma Avukatları”

Leave a Reply

Gravatar